Aydın Büyükşehir Belediyesi hallerde hijyeni sağlıyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgınına karşı üst seviye tedbirler alıyor. Tedbirler kapsamında hijyen ekipleri tarafından Türkiye'nin neredeyse her şehrine meyve-sebze dağıtımı yapılan hallerde de dezenfeksiyon işlemi uygulanıyor.
Haber Tarihi: 08.04.2020
|

Aydin Büyüksehir Belediyesi koronavirüs salginina karsi üst seviye tedbirler aliyor. Tedbirler kapsaminda hijyen ekipleri tarafindan Türkiye'nin neredeyse her sehrine meyve-sebze dagitimi yapilan hallerde de dezenfeksiyon islemi uygulaniyor.

Koronavirüs salginin yayilmamasi için birçok önlem alan Aydin Büyüksehir Belediyesi tarafindan hallerde de dezenfeksiyon islemi uygulaniyor. Bölgenin en büyük hallerinden birisi olan Acarlar Hali'nde yapilan dezenfeksiyon islemiyle halde hijyen saglaniyor. Çalismalar kapsaminda meyve-sebze tasimada kullanilan kamyonlar da dezenfeksiyon isleminden geçiriliyor.

Çerçioglu: Hallerdeki hijyeni önemsiyoruz

Hallerde yapilan dezenfeksiyon çalismalariyla ilgili açiklama yapan Aydin Büyüksehir Belediye Baskan Özlem Çerçioglu "Vatandaslarimizin sebze ve meyve ihtiyaçlarinin giderildigi hallerde de önlemler almaya devam ediyoruz. Aydin'daki hallerden çikan sebze ve meyveler neredeyse Türkiye'nin dört bir tarafina yayiliyor. Dolayisiyla hallerde aldigimiz önlemleri ve hijyen çalismalarini çok önemsiyoruz" ifadelerini kullandi.

 

|