04.07.2011 Belediye Meclis Kararları

1. Zabit Özetinin okunmasi,

2. Sehrimiz imar planina yapilan itirazlar ve plan tadilat teklifleri ile ilgili 33 adet dosyanin incelenmek üzere Meclis Imar Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.

3. Açik ve kapali çikmalarla ilgili konularin incelenmek üzere Meclis Imar Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.

4. Koruma Amaçli Imar Planinin incelenmek üzere Meclis Imar Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.


5. Aydin Merkez Zafer Mahallesi tapunun, 147 ada, 21 parselde kayitli imar planinda konut alaninda kalan 2.84m2 yüz ölçümlü Belediye siyrik arsasinin emlak beyan degerinin altinda kalmamak üzere, Kiymet Takdir Komisyonunca yapilacak kiymet takdirine göre satilmasi, takasi veya devir seklinde verilmesi hususunun incelenmek üzere Meclis Imar ve Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.


6. Aydin Merkez Orta Mahalle tapunun, 167 ada, 32 parselde kayitli imar planinda konut alaninda kalan 156.62m2 yüz ölçümlü parselde 1.32m2'ye tekabül eden 66/7831 payli Belediye hissesinin emlak beyan degerinin altinda kalmamak üzere, Kiymet Takdir Komisyonunca yapilacak kiymet takdirine göre satilmasi, takasi veya devir seklinde verilmesi hususunun incelenmek üzere Meclis Imar ve Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.

7. Aydin Merkez Orta (Ata) Mahalle tapunun, 1421 ada, 28 parsel (1.64m2) ve 29 parselde (7.02m2) kayitli imar planinda ticaret ve konut alaninda kalan Belediye siyrik arsalarinin emlak beyan degerinin altinda kalmamak üzere, Kiymet Takdir Komisyonunca yapilacak kiymet takdirine göre satilmasi, takasi veya devir seklinde verilmesi hususunun incelenmek üzere Meclis Imar ve Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.

8. Aydin Merkez Mesrutiyet (Girne) Mahallesi tapunun, 2639 ada, 3 parselde kayitli imar planinda konut alaninda kalan 71.75m2 yüz ölçümlü Belediye siyrik arsasinin emlak beyan degerinin altinda kalmamak üzere, Kiymet Takdir Komisyonunca yapilacak kiymet takdirine göre satilmasi, takasi veya devir seklinde verilmesi hususunun incelenmek üzere Meclis Imar ve Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.

9. Aydin Merkez Cumhuriyet (Fatih) Mahallesi tapunun, 5955 ada, 39 parselde kayitli imar planinda konut alaninda kalan 139.77m2 yüz ölçümlü parselde 9.33m2'ye tekabül eden 311/4659 payli Belediye hissesinin emlak beyan degerinin altinda kalmamak üzere, Kiymet Takdir Komisyonunca yapilacak kiymet takdirine göre satilmasi, takasi veya devir seklinde verilmesi hususunun incelenmek üzere Meclis Imar ve Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.

10. Aydin Merkez Mesrutiyet (Girne) Mahallesi tapunun, 6384 ada, 9 parselde kayitli imar planinda konut alaninda kalan 148.11m2 yüz ölçümlü parselde 28.11m2'ye tekabül eden 937/4937 payli Belediye hissesinin emlak beyan degerinin altinda kalmamak üzere, Kiymet Takdir Komisyonunca yapilacak kiymet takdirine göre satilmasi, takasi veya devir seklinde verilmesi hususunun incelenmek üzere Meclis Imar ve Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.

11. Aydin Merkez Mesrutiyet (Girne) Mahallesi tapunun, 6396 ada, 37 parsel (16.42m2) ve 38 parselde (32.69m2) kayitli imar planinda konut alaninda kalan Belediye siyrik arsalarinin emlak beyan degerinin altinda kalmamak üzere, Kiymet Takdir Komisyonunca yapilacak kiymet takdirine göre satilmasi, takasi veya devir seklinde verilmesi hususunun incelenmek üzere Meclis Imar ve Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.

12. Aydin Merkez Mesrutiyet (Girne) Mahallesi tapunun, 6396 ada, 39 parselde 718.64m2 yüzölçümlü 238.36m2’ye tekabül eden 5959/17966 payli ve 41 parselde 898.73m2 yüzölçümlü 55.69m2’ye tekabül eden 5569/89873 payli belediye hisselerinin emlak beyan degerinin altinda kalmamak üzere, Kiymet Takdir Komisyonunca yapilacak kiymet takdirine göre satilmasi, takasi veya devir seklinde verilmesi hususunun incelenmek üzere Meclis Imar ve Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.

13. Yasli ve muhtaç vatandaslara hizmet vermek üzere kurulan Sevgi Evlerinin is ve isleyisini düzenleyen “Sevgi Evleri Yönetmeligi” nin kabulü hususunun incelenmek üzere Meclis Egitim Kültür Sanat ve Turizm Komisyonuna ve Meclis Hukuk Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.

14. 130. Yil etkinlikleri kapsaminda Ilkögretim ve Lise Ögrencileri arasi Resim Yarismasi ve Fotograf yarismasi düzenlenmesi, ödül dagitilmasi ve masraflarin belediye bütçesinden karsilanmasi hususunun incelenmek üzere Meclis Egitim Kültür Sanat ve Turizm Komisyonuna ve Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.

15. Zafer Mahallesi Mesire Alaninda hizmet vermekte olan teleferik tesislerinde yolcu tasima ücretlerinin belirlenerek 2011 yili Gelir Ücret tarifesine eklenmesi hususunun incelenmek üzere Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.

16. Yedi Eylül Mahallesi 807 ada 266 parsel üzerinde bulunan binalarin Türk Egitim Dernegi  tarafindan kullanilmasi için 5393 sayili Belediye Kanununun 75.maddesinin c bendi   uyarinca ortak hizmet projesi yürütülmesi  ile ilgili hususun incelenmek üzere Meclis Egitim Kültür Sanat ve Turizm Komisyonuna  ve Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.

17. Aydin Merkez Mesrutiyet (Girne) Mahallesi tapunun, 6396 ada, 41 parselde 898.73m2  yüzölçümlü 55.69m2’ye tekabül eden 5569/89873 payli belediye hissesinin emlak beyan degerinin altinda kalmamak üzere, Kiymet Takdir Komisyonunca yapilacak kiymet takdirine göre satilmasi, takasi veya devir seklinde verilmesi hususunun incelenmek üzere Meclis Imar ve Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.

18. Ramazan ayinda birlik ve beraberligin arttirilmasi amaciyla Ramazan Senlikleri düzenlenmesi ve masraflarin belediye bütçesinden ödenmesi hususunun incelenmek üzere Meclis Egitim Kültür Sanat ve Turizm Komisyonuna ve Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.

19. Devlet Su Isleri Genel Müdürlügü ile Aydin Belediye Baskanligi arasinda Ek Protokol imzalanmasi hususunda Belediye Baskani Özlem ÇERÇIOGLU’na yetki verilmesi ile ilgili hususun incelenmek üzere Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.

20. Güzelhisar Mahallesi Kent Meydaninda bulunan 2 katli otoparkin 5393 sayili Belediye Kanununun 18.maddesi geregince ihaleye çikarilmasi hususunun incelenmek üzere Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.

|