03.10.2011 Belediye Meclisi Kararları

1. Belediye Meclisinin 08/09/2011 tarihli Eylül Ayi Meclis Toplantisinin II.Birlesimine ait zabit özetinin okunan haliyle kabulüne toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.

2. Sehrimiz imar planina yapilan itirazlar ve plan tadilat teklifleri ile ilgili 6 adet dosyanin incelenmek üzere Meclis Imar Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.

3. Aydin Merkez Cumhuriyet Mahallesi tapunun, 1330 ada, 63 parselde kayitli imar planinda konut alaninda kalan 2.30m2 yüz ölçümlü belediye siyrik arsasinin emlak beyan degerinin altinda kalmamak üzere, Kiymet Takdir Komisyonunca yapilacak kiymet takdirine göre satilmasi, takasi veya devir seklinde verilmesi hususunun incelenmek üzere Meclis Imar ve Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.


4. Aydin Merkez Cumhuriyet Mahallesi tapunun, 1397 ada, 42 parselde kayitli imar planinda konut alaninda kalan 371.28 m2 yüz ölçümlü parselde 0.89 m2'ye tekabül eden 89/37128 payli belediye hissesinin emlak beyan degerinin altinda kalmamak üzere, Kiymet Takdir Komisyonunca yapilacak kiymet takdirine göre satilmasi, takasi veya devir seklinde verilmesi hususunun incelenmek üzere Meclis Imar ve Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.

5. Aydin Merkez Cumhuriyet (O.yozgatli) Mahallesi tapunun, 1121 ada, 20 parselde kayitli imar planina göre bir kismi yolda kalan ve fiilen yol olarak kullanilan tasinmazin kismen kamulastirilmasini teminen 3194 sayili kanunun 10. maddesi geregince 2007–2011 yillarini kapsayan 5 yillik imar programina ilave edilmesi hususunun incelenmek üzere Meclis Imar ve Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.

6. Baskanlik Makaminin onayi Atamalari yapilan personelin atamalarinin 5393 sayili Kanunun 49. maddesi geregi Meclisin bilgisine sunuldu

7. Belediyemiz 2010–2014 Stratejik Planin Özel Kalem Müdürlügü Bölümlerinde degisiklik yapilmasi hususunun incelenmek üzere Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.

8. Aydin Belediyesi olarak üyesi oldugumuz ÜNIBEL A.S.'nin sermaye arttirimina payimiza karsilik 6.00-TL. istirakde bulunup bulunulmayacagi bulunacaksa bedelin ödenmesi hususunun incelenmek üzere Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.

9. Belediye mücavir alan sinirlari dâhilindeki park, bahçe, sera, refüjler, futbol sahalari, mesire alanlari ve kaldirimlardaki yesil alanlarin bakim onarim, sulamasi, tesisat tamiri, temizligi, mevcut makine ve ekipmanlarin bakimina dayali isçi alimi anlamindaki hizmetlerin süreklilik arz etmesi ve gelecek yillara yaygin hizmetler olarak degerlendirilmesi nazari itibari ile 33 ay gibi bir süreçte yapilabilirligi ve yillara sari olan bütçe dagiliminin gerçeklestirilmesi hususlarinin hususunun incelenmek üzere Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.

10. Belediyenin ihtiyaci olan araçlarin Devlet Malzeme Ofisinden alinmayip maliyetin düsük olmasi nedeniyle kiralama yöntemiyle yillara sari hizmet alimi için Fen Isleri Müdürlügüne yetki verilmesi hususunun incelenmek üzere Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.
11. Aydin Belediyesi Mücavir alanlari sinirlari içerisinde kemirgen ve vektör kontrol mücadelesi hizmetleri ve Mezarliklarin bitkisel bakim, onarim ve temizlik hizmeti satin alinmasi isine ait ihalenin 33 ay gibi bir süreçte yapilabilirligi ve yillara sari olan bütçe dagiliminin gerçeklestirilmesi hususlarinin incelenmek üzere Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.

12. 5393 Sayili Belediye Kanununun 75. maddesinin c bendi kapsaminda Alti Nokta Körler Dernegi Aydin Sube Baskanligi ile ortak hizmet yürütülmesi kapsaminda Ilicabasi Mahallesi Denizli Bulvari Benzinlik Arkasi 317 sokak 4,5 ve 6 nolu belediye tasinmazlarinin dernege 2 yilligina tahsis edilmesi hususunun incelenmek üzere Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.

13. 5393 Belediye Kanununun 14. maddesinin a fikrasi geregince ÇEKÜL Vakfinin ilimizde düzenleyecegi etkinliklere katki saglanmasi hususlarinin incelenmek üzere Meclis Egitim Kültür Sanat ve Turizm Komisyonuna ve Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.

14. Aydin Belediyesi Mücavir alanlari sinirlari içerisinde temizlik hizmeti satin alinmasi isine ait ihalenin 33 ay gibi bir süreçte yapilabilirligi ve yillara sari olan bütçe dagiliminin gerçeklestirilmesi hususlarinin incelenmek üzere Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.

15. Osman Yozgatli Mahallesinde Taziye Evi ve Zeybek Mahallesi TOKI Konutlarinda Market Yapilmasi isinin 2011 ve 2012 yillarinda yapilabilirligi ve yillara sari olan bütçe dagiliminin gerçeklestirilmesi hususlarinin incelenmek üzere Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.

16. Mülkiyeti Belediyeye ait Yörük Ali Efe Spor Kompleksinde, Veteriner Isleri Müdürlügünde, Karacaahmet Sevgi Evlerinde ve Efeler Yüzme Havuzlarinda Hizmet Satin Alinmasi suretiyle Güvenlik Görevlisi çalistirilmasi hususunun incelenmek üzere Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine toplantiya katilan üyelerin oybirligiyle karar verildi.

|