BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN KÜLTÜR MERKEZLERİNDEN ÇOCUKLAR BİLGİ YARIŞMASINDA BİR ARAYA GELDİ

Gençlerin ve çocukların donanımlı birer birey olabilmeleri için Aydın genelinde birçok kültür merkezi açan ve buralarda onlara birçok etkinlik ile buluşturan Aydın Büyükşehir Belediyesi bir bilgi yarışmasıyla gençlerin bilgilerini sınamalarını sağladı.
Haber Tarihi: 02.01.2020
|

Gençlerin ve çocukların donanımlı birer birey olabilmeleri için Aydın genelinde birçok kültür merkezi açan ve buralarda onlara birçok etkinlik ile buluşturan Aydın Büyükşehir Belediyesi bir bilgi yarışmasıyla gençlerin bilgilerini sınamalarını sağladı. Şükran Güngör-Yıldız Kenter Kültür Merkezi ve Tiyatro Salonu'nda düzenlenen etkinlikte çocuklar birbirleriyle yarışarak keyifli zaman geçirdi.

Aydın genelinde 17 ilçedeki 25 kültür merkezlerindeki elemelerde başarılı olan 42 çocuk, üçerli gruplar halinde birbirleriyle yarıştı. Dördünce ve beşinci sınıf öğrencilerinin katıldığı yarışmada çocuklara sözel, sayısal, genel kültür, çoklu yetenek ve sesli sorular soruldu.

Yarışmada dördüncü sınıflardan Hümeyra Uysal, Zeynep Sıla Açılan ve Ayşenur Topçu birinci olurken, beşinci sınıflardan ise Gülselin Kural, Emir İrem Ünlü ve Emre Rüzgar birinci oldu.

Çocukların aileleri de çocuklarına destek olmak için kültür merkezine gelirken yarışmaya katılan tüm çocuklara Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından çeşitli armağanlar ve katılım belgesi verildi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, tüm çocukları tebrik etti.

 

|