KARİKATÜRLER KADINA KARŞI ŞİDDETİ ANLATACAK

Aydın Büyükşehir Belediyesi kadına şiddete karşı karikatür yarışması düzenliyor
Haber Tarihi: 05.11.2019
|

Aydın Büyükşehir Belediyesi, son günlerde iyice artan kadına karşı şiddet ve cinayet olaylarına karşı farkındalık oluşturmak için bir karikatür yarışması düzenliyor. Kadına karşı şiddet olaylarının bir an önce durdurulması gerektiğinin altını çizen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, konuya sanatçıların ellerinden çıkacak eserlerle de dikkat çekmek istediklerini söyledi.

Eserlerin 20 Kasım Çarşamba gününe kadar teslim edilmesi gereken yarışmanın jüri değerlendirmesi ise 21 Kasım günü yapılacak. 18 yaşından büyük bütün katılımcılara açık olan yarışmanın sonuçları ise 22 Kasım'da açıklanacak.

Başkan Çerçioğlu: Kadına şiddet Türkiye'nin kanayan yaralarından

Başkan Çerçioğlu, birçok kadının özellikle en yakınlarındaki erkeklerden gördükleri şiddeti ilişkilerine zarar gelmemesi, korku gibi sebeplerden dolayı dışarıya yansıtmadığını, bu sebeple şiddet gören kadın sayısının bilinenden çok daha fazla olduğunu söyledi. Kadına karşı sözlü veya fiziksel her türlü şiddete karşı olduklarının altını çizen Başkan Çerçioğlu "Kadına karşı şiddetle ilgili söylenebilecek, yazılabilecek birçok şey var. Kadınlarımıza karşı uygulanan şiddet Türkiye'nin gerçek anlamda kanayan yaralarından bir tanesi. Her türlü şiddete ama özellikle de günden güne artan hemcinslerimin gördüğü şiddete dur demenin zamanı geldi. Bununla ilgili gerekli girişimler zaman geçirmeden derhal yapılmalıdır. Bir kadın olarak bu konuda yapılacak her girişimi desteklediğimi bir kez daha vurgulamak isterim. Sanatçılarımızdan da konuya eğilmelerini, kendi bakış açılarından durumun içler acısı halini anlatmalarını istiyoruz. Tüm sanatçılarımızı yarışmamıza davet ediyoruz" diye konuştu.

Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız.

|