BOZDOĞAN DEVE GÜREŞLERİNDE BAŞKAN ÇERÇİOĞLU’NA YOĞUN İLGİ

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Bozdoğan Deve Güreşi Festivaline katıldı.
Haber Tarihi: 26.02.2017
|

Bozdoğan Belediye Başkanı Salim Tümer Apaydın ve vatandaşların karşıladığı Başkan Özlem Çerçioğlu, güreş alanına alkışlar eşliğinde gelirken, Başkan Çerçioğlu’nun halkı selamlaması ile güreş alanında büyük bir coşku yaşandı.

Güreşe CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Sultanhisar Belediye Başkanı Osman YIldırımkaya, Karacasu Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı da katıldı.

Develerin kıyasıya mücadele ettiği güreşlerde Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na Bozdoğanlı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Bozdoğan Belediyesi Ömer Savaş Deve Güreşi Arenası’nda bu yıl 13.’si düzenlenen Deve Güreşi Festivaline Ege, Marmara ve Akdeniz Bölgelerinden getirilen ünlü pehlivan develer katıldı.

Başkan Çerçioğlu’na teşekkür eden Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın, “Bu yıl 13.’sini düzenlediğimiz güreşlerimiz yine çok yoğun ilgi ile gerçekleşti. Deve güreşleri yörük kültürümüzün bir parçasıdır.  Bu kültürü gelecek nesillere aktararak yaşatılmasını sağlayacağız. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu’nun güreşimize katılarak bizleri onurlandırmasından dolayı çok mutluyuz. Bozdoğan halkı adına kendisine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Binlerce kişinin izlediği deve güreşinde, Başkan Çerçioğlu sevgi gösterileriyle alandan ayrıldı.

|